VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno. nic víc

 VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno, nic víc.
Výstava kolorovaných fotografií z cest po Francii.
 
Mám rád francouzská vína a francouzské paštiky a francouzské sýry a francouzskou kuchyni...a tak jezdíme spolu po Francii po stopách čtyř mušketýrů, od Meungu po Armentieres, po stopách Viléma Dobyvatele          v Normandii, ve stopách Johanky z Arku až k místu jejího posledního vydechnutí. Po místech milých Claudu Monetovi. A Provence spjatá s Paulem Cézannem a hrob Vincenta van Gogha zaplavený slunečnicemi          a vitráže od Marca Chagalla, rozseté po katedrálách, a obrazy pravěkých umělců v jeskyních v údolí řeky Lot a v Lascaux. A aleje kamenů v Carnacu a osamělé menhiry podél cest jinde v Bretani.
A tak jezdíme s Alenou po téhle zemi a občas mi to nedá a musím něco zachytit na film ve svém fotoaparátu, abych měl doma připomenutí toho všeho. A to je všechno, nic víc.
 


VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno. nic víc obrázek 1
Výstavy

ALENA VYKULILOVÁ / Z PRAHY DO PAŘÍŽE A ZPĚT
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
14.07.2021 - 30.09.2021

 ALENA VYKULILOVÁ  / Z PRAHY DO PAŘÍŽE A ZPĚT   Výstava černobílých fotografií, zachycující zajímavé a mnohdy vtipné momenty z Paříže, města nad Sienou.

ALENA  VYKULILOVÁ  /  Z PRAHY DO PAŘÍŽE A ZPĚT
Marie Šrámová / BRETAGNE
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
14.09.2020 - 31.12.2020

 Marie Šrámková / BRETAGNE   Narodila jsem se před padesáti lety v Českých Budějovicích. V letech mého mládí jsme s rodiči odešli do Francie. Čas běžel a dnes žiji s manželem a dcerami v okolí Nantes, historického hlavního města Bretaně.   Od dětství mne otec vedl k fotografování ...více

Marie Šrámová / BRETAGNE
Dana Tůmová Vitásková / SALINY
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
17.12.2019 - 31.03.2020

 SALINY Terre de sel / země soli   Emilie Desmars Paludière à Guerande, křehká mladá žena s jiskrnýma očima, přitáhla mou pozornost na trhu v jednom malém bretonském městečku. Přes jazykovou bariéru se mi snažila vysvětlit půvabné logo ke své profesi solařky. Černá silueta štíhlé ženy ...více

Dana Tůmová Vitásková / SALINY