VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno. nic víc

 VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno, nic víc.
Výstava kolorovaných fotografií z cest po Francii.
 
Mám rád francouzská vína a francouzské paštiky a francouzské sýry a francouzskou kuchyni...a tak jezdíme spolu po Francii po stopách čtyř mušketýrů, od Meungu po Armentieres, po stopách Viléma Dobyvatele          v Normandii, ve stopách Johanky z Arku až k místu jejího posledního vydechnutí. Po místech milých Claudu Monetovi. A Provence spjatá s Paulem Cézannem a hrob Vincenta van Gogha zaplavený slunečnicemi          a vitráže od Marca Chagalla, rozseté po katedrálách, a obrazy pravěkých umělců v jeskyních v údolí řeky Lot a v Lascaux. A aleje kamenů v Carnacu a osamělé menhiry podél cest jinde v Bretani.
A tak jezdíme s Alenou po téhle zemi a občas mi to nedá a musím něco zachytit na film ve svém fotoaparátu, abych měl doma připomenutí toho všeho. A to je všechno, nic víc.
 


VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno. nic víc obrázek 1
Výstavy

VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno. nic víc
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
10.10.2019 - 15.12.2019

 VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno, nic víc. Výstava kolorovaných fotografií z cest po Francii.   Mám rád francouzská vína a francouzské paštiky a francouzské sýry a francouzskou kuchyni...a tak jezdíme spolu po Francii po stopách čtyř mušketýrů, od Meungu po Armentieres, po stop...více

VÁCLAV JELÍNEK / MÁM RÁD a to je všechno. nic víc
JAN ŠPLÍCHAL / PAŘÍŽSKÉ IMPRESE II.
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
16.05.2019 - 30.07.2019

 Cyklus Pařížské imprese vznikl v roce 2010 po třetí návštěvě Paříže. Snový obraz města se vztyčeným prstem Eiffelovky. Do nekonečna horizontu ubíhající střechy s komíny a ateliérovými okny a zlatavý kotouč slunce pohlcující kopuli chrámu Invalidovny. Hemžící se masy turistů na kopci Montmar...více

JAN ŠPLÍCHAL / PAŘÍŽSKÉ IMPRESE II.
AU REVOIR 7+8
Café Au Chat Noir, nám. Přemysla Otakara II. č. 21, České Budějovice
11.11.2018 - 28.02.2019

Výstava AU REVOIR 7 + 8 Fotografové Dana Vitásková a Michal Tůma představují krátká zastavení ve městě nad Sienou Paříži.

AU REVOIR 7+8