Marie Šrámová / BRETAGNE

 Marie Šrámková / BRETAGNE
 
Narodila jsem se před padesáti lety v Českých Budějovicích. V letech mého mládí jsme s rodiči odešli do Francie. Čas běžel a dnes žiji s manželem a dcerami v okolí Nantes, historického hlavního města Bretaně.
 
Od dětství mne otec vedl k fotografování a dnes, kamkoliv jedu a chodím tímto nádherným kusem země, tam fotografuji. Někdy až moc, řekly by moje dcery. Ale jak nefotografovat v Bretani a na francouzském pobřeží plné barev a kouzla. Snažím se zachycovat ve svých fotografiích krásu. Krásu, kterou kolem sebe máme a kterou v našem životním každodenním shonu mnohdy míjíme a ani si ji nestačíme uvědomovat. Proto se zastavuji a fotografuji.
 
Doufám, že se Vám mé fotografie budou líbit a děkuji Michalovi a Daně Tůmů za možnost se s Vámi o tu nádheru, kde se Bretagne dotýká Atlantiku podělit.
 
 
 
 


Marie Šrámová / BRETAGNE obrázek 1
Výstavy

JAN POHRIBNÝ / MAGICKÉ KAMENY
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
01.12.2023 - 28.02.2024

JAN POHRIBNÝ / MAGICKÉ KAMENY   Fotograf Jan Pohribný svými fotografiemi megalitických kamenů vtahuje diváka do dávných věků civilizace, která zde zanechala fascinující zprávu.   Nabízí se také otázka, zda on sám není jejím vyslancem.   Magické kameny je 55. výstava na frankofon...více

JAN POHRIBNÝ  /  MAGICKÉ KAMENY
LIBUŠE KYNDROVÁ / ALGÉRIE 1964-1966
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
24.08.2023 - 30.11.2023

LIBUŠE KYNDROVÁ / ALGÉRIE 1964-1966 Výstava černobílých fotografií zachycuje dokumentárním pohledem tváře lidí Alžírska v době, kdy uplynuly dva roky od zrušení koloniálního statutu, vyhlášení samostatnosti a odchodu francouzských vojáků.  

LIBUŠE KYNDROVÁ / ALGÉRIE 1964-1966
JIŘÍ NOVÁK / ZÁPISNÍK Z FRANCIE
Café Au Chat Noir, České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. č. 21
03.05.2023 - 31.07.2023

Jiří Novák / ZÁPISNÍK Z FRANCIE Písecký autor zaznamenal ve svých fotografiích pouliční momenty, které potkal při cestě po jižních oblastech Francie. Tato malá zastavení nám přibližují atmosféru míst, které si mnohdy běžný návštěvník ani nepovšimne. 

JIŘÍ NOVÁK / ZÁPISNÍK Z FRANCIE